Project with Music + Love
  • Dešavanja
  • European Development Plan
  • Contact

Music school in a new dimension of education

Horske aktivnosti

12/16/2018

0 Comments

 
Nastavnica
Jelena Dimić


Novembar 2018.

U novembru mesecu, nakon povratka sa mobilnosti, nastavnica Jelena Dimić je na svojim časovima hora primenjivala nove vežbe i tehnike raspevavanja i upevavanja koje su učenici sa lakoćom savladali.

Takođe su usledile priprema za nastup koji će se realizovati u decembru mesecu u okviru svečane akademije povodom Dana škole „Stevan Hristić“.

- Decembar 2018.

Povodom Dana škole „Stevan Hristić“ organizovana je trodnevna horska radionica u kojoj su učestvovali horovi Osnovne muzičke škole i Srednje muzičke škole i njihovi nastavnici Radmila Počanić i Jelena Dimić. Radionica je imala za cilj pripremu zajedničkog nastupa ova dva hora povodom Dana škole gde su predstavljene nove tehnike pripremanja i savladavanja horskih kompozicija. Na svečanoj akademiji u Кruševčkom pozorištu 0712. 2018. Oba hora predstavila su se i samostalnim i zajedničkim nastupom.

Posle toga organizovana radionica u okviru oglednog časa hora gde su zainteresovanim nastavnicima predstavnjene nove tehnike pripremanja i savladavanja horskih kompozicija.

- Januar 2019.

Na časovima solfeđa nastavnica Jelena Dimić primenjivala je nove i zanimljive metode savladavanja i utvrđivanja gradiva što se učenicima dopalo i osvežilo njihovo znanje i raspoloženje.

U okviru časova hora počinju pripreme za nastup „ Dani Italije“ koji će se realizovati u aprilu mesecu tekuće godine.

- Mart 2019.

U martu mesecu organizovane su dve radionice. Najpre u OŠ:“ Nada Popović“ pod nazivom „ Obrada pesme po sluhu kroz upoznavanje forme pesme“ gde je nastavnica Jelena Dimić sa ostalim članovima Projektnog tima predstaviala nove metode savladavanja gradiva u OŠ. Radionica je realiziovana u prisustvu dva odeljenja drugog razreda gde su deca sa mnogo interesovanja pratila aktivnosti.

Druga radionica realizovana je u PU „ Nata Veljković“ za predškolce i njihove roditelje. Deca su, prethodno naučenu po sluhu, izvodila pesmu „ Кuca, kuca sat“ samostalno i sa roditeljima. U radionici je, pored projektnog tima, učestvovao i hor OŠ „ Nada Popović“ kao i psiholog PU „ Nata Veljković“.

- April 2019.

U aprilu mesecu realizovano je nekoliko aktivnosti povodom predstavnja novih metoda u savladavanju gradiva na časovima solfeđa i hora. Najpre, na časovima solfeđa učenici su imali priliku da pokažu kako proslavljaju predstojeći praznik Uskrs i povodom toga učili su pesmu „Uskršnje jutro“, a zatim i likovnim radovima irazili svoje doživljaje o tom prazniku.

Organizovana je radionica „Dani Italije“ 24.4.2019. gde je hor nastavnice Jelene Dimić nastupio sa dve kompozicije,a pred toga prisutni su mogli da uživaju u prezentovanju italijanske umetnosti u doba renesanse i baroka kroz predavanje i nastupe učenika koji su na instrumentima izvodili dela
italijanskih kompozitora.

- Maj 2019.

U maju mesecu projektnitim organizuje više aktivnosti. Najpre radionicu „ Moj omiljeni instrument“ koja je namenjena roditeljima i budućim đacima da se lakše opredele za željeni instrument. Tada su nastavnici predstavili školu i sve što ona nudi.

Organizovana je o radionica „ Dođite na svirku“ u OŠ:“ Vuk Кaradžić“ sa učenicima trećeg raѕreda gde su izvodili sviranjem i pevanjem pesmu naučenu po sluhu.

Projektni tim je obišao i muzičku školu u Trsteniku i predstavio svoj projekat „Muzička škola u novoj dimenziji obrazovanja“ i podstakao kolege da se bave sličnim aktivnostima.
0 Comments

Teorija muzike

12/16/2018

0 Comments

 
Aktivnosti 
Slađana Đokić


Aktivnosti nastave teorije muzike: Po povratku iz Rumunije, nastavnica Slađana Đokić je u novembru mesecu, održala kratku prezentaciju svojim kolegama o metodama i tehnikama koje se koriste na časovima koje je posmatrala. Na časovima teorije muzike u izdvojenom odeljenju gde predaje u muzičkoj školi, prezentovala je novuu i zanimljivu  metodologiju rada svojim učenicima. To je pozitivno uticalo na motivaciju dece, dovelo do novih ideja koje su se spontano rađale na časovima i olakšalo postizanje dobrih rezultata. Nakon prilagođavanja novim elementima u nastavi učenici su pokazali dodatnu želju i angažovanje učestvovanjem na školskom takmičenju. Marija Jeftić učenica 4 razreda osvojila je I nagradu ( januar 2019. godine ). Zaineteresovani nastavnici su posetili časove koji su održani u matičnoj školi, nakon čega je sledila diskusija o literaturi, pomoćnim elementima koji omogučavaju bržu realizaciju provere gradiva ili kratkih kvizova -kahoot (način primene, uputstvo o kreiranju kviza i povratne informacije koje ovaj kviz pruža), metodologiji i iskustvu koje su stekli. U drugom polugodištu, od februara meseca, nastavnica Slađana Đokić nastavlja sa uglednim časovima, ali i radi na korelaciji sa drugim predmetima i aktivnostima koje bi trebalo egzaktno da pokažu koliko je širina koju dobijamo učenjem i iskustvom bitna za održavanje nivoa, tempa i elana kod učenika i nastavnika. Očekivan rezultat je održivost broja upisane dece u narednoj godini, veće angažovanje na dodatnim časovima i vannastavnim aktivnostima. Očekuje se i otvoreniji kontakt nastavnika u želji za saradnjom i razmenom ideja, koja  dovedi do realizacije novih projekata koji nastaju i na eTwinning platformi.

Na casovima teorije muzike ucenici su imali priliku da se bave i tradicionalnim, praznicnim tematikama u sklopu eTwinnig promocija i rada na projektima. Povezivali su likovnu predstavu sa muzikom, razgovarali o nacinima proslavljanja praznika u nasoj zemlji i okruzenju. Koristili smo tehniku igre - kahoot, dok su istovremeno mogli da provere svoja znanja, na redovnim časovima a ujedno i da dobiju povratne informacije o stečenom znanju. Ovakav nacin rada smo uocili kod projektnih partnera u Rumuniji koji to primenjuju u nastavi.

U cilju širenja diseminacijskih projektnih aktivnosti, održano je više projektnih aktivnosti i van ustanove.
Izveštaj po mesecima:

Decembar:

Nakon povratka iz Rumunije nastavnica Slađana Đokić, primenila je metodu koju je posmatrala na svojim časovima u Aleksandrovcu. Sa ovakvim načinom realizacije časova, učenici su bili srećni i zadovoljni jer su mogli da nauče teoriju muzike kroz njima bliske igre, čime su razvijali i svoje digitalne veštine, koncentraciju i pažnju.
Da bi prenela svoje znanje i koje je stekla, organizovan  će biti ugledni čas u ustanovi.
​
Januar:
U sklopu diseminacionog procesa u ustanovi  31.01.2019. godine održan je ugledni čas teorije muzike, gde je učenicima i nastavnicima predstavljna igra kahoot kao jedna od mogučnosti realizacije učenja kroz igru.
Ista igra na engleskom jeziku postavljena je i na etwinning strani - twinspace prostoru.
Link do igre  Kahoot - teorija muzike.
​Pisana priprema i evaluacija časa 
​
угледни_час_теорија_музике.docx
File Size: 18 kb
File Type: docx
Download File

Februar 

Skolsko takmicenje- Ucenica Marija Jeftić osvojila je I nagradu. Novi nacin rada je obogatio nastavu i olaksao savladavanje gradiva. Ucenici su otvoreni za nove metode i ideje, ohrabreni da probaju izazovne primere iz nove literature.  Pokazuju ambiciju da se dalje takmice i rade na svojoj interpretaciji.

U drugom polugodištu, od februara meseca, nastavnica Slađana Đokić nastavlja sa uglednim časovima, ali i radi na korelaciji sa drugim predmetima i aktivnostima koje bi trebalo egzaktno da pokažu koliko je širina koju dobijamo učenjem i iskustvom bitna za održavanje nivoa, tempa i elana kod učenika i nastavnika. Očekivan rezultat je održivost broja upisane dece u narednoj godini, veće angažovanje na dodatnim časovima i vannastavnim aktivnostima. Očekuje se i otvoreniji kontakt nastavnika u želji za saradnjom i razmenom ideja, koja bi mogla da dovede do realizacije novih projekata. 

Mart:

Na casovima teorije muzike ucenici su imali priliku da se bave i tradicionalnim, praznicnim tematikama u sklopu eTwinnig promocija i rada na projektima. Povezivali su likovnu predstavu sa muzikom, razgovarali o nacinima proslavljanja praznika u nasoj zemlji i okruzenju. Koristili smo tehniku igre - kahoot, dok su istovremeno mogli da provere svoja znanja, na redovnim časovima a ujedno i da dobiju povratne informacije o stečenom znanju. Ovakav nacin rada smo uocili kod projektnih partnera u Rumuniji koji to primenjuju u nastavi.
Picture
Izvod iz dnevnika primere prisustva kolega na času.

April : 
Aktivnosti vezane za Uskršnje radionice po dogovoru sa eTwinning partnerima Oana Vasilecki koja nam je bila domaćin i kordinator aktivnosti u Rumuniji. Realizacija planiranih projektnih aktivnosti na časovima teorije muzike.

Maj :
Sumiranje finalnih izveštaja; završnih rezultata i uspeha učenika;Učenica Marija Jeftić isvojila je II nagradu na Regionalnom takmičenju iz solfeđa i teorije muzike koje je organizovano u Nišu održano 19.05.2019. god. Razgovori sa kolegama o naučenim metodama i tehnikama  i uključivanje Rumunske literature iduće školske godine u naš sistem obrazovanja.
0 Comments

Solfedjo

12/10/2018

0 Comments

 

Aktivnosti 
Jelena Nikolić



Aktivnosti nastave solfeđa: Po povratku iz Rumunije, nastavnica Jelena Nikolić je u novembru mesecu, na časovima solfeđa u osnovnoj muzičkoj školi, prezentovala novu metodologiju rada svojim učenicima. To je pozitivno uticalo na motivaciju u razredu, dovelo do novih ideja I olakšalo postizanje dobrih rezultata. Nakon prilagođavanja novim elementima u nastavi učenici su pokazali dodatnu želju I angažovanje učestvovanjem na školskom takmičenju. Osvojili su dve I I dve II nagrade ( januar 2019. godine ). Zaineteresovani nastavnici su posetili časove nakon čega je sledila diskusija o literaturi, pomoćnim elementima koji omogučavaju bržu realizaciju provere gradiva ili kratkih kvizova ( plastificirani , višenamenski notni sistemi ), metodologiji i iskustvu koje su stekli. U drugom polugodištu, od februara meseca, nastavnica Jelena Nikolić nastavlja sa uglednim časovima, ali i radi na korelaciji sa drugim predmetima i aktivnostima koje bi trebalo egzaktno da pokažu koliko je širina koju dobijamo učenjem i iskustvom bitna za održavanje nivoa, tempa i elana kod učenika i nastavnika. Očekivan rezultat je održivost broja upisane dece u narednoj godini, veće angažovanje na dodatnim časovima i vannastavnim aktivnostima. Očekuje se i otvoreniji kontakt nastavnika u želji za saradnjom i razmenom ideja, koja bi mogla da dovede do realizacije novih projekata.

Na casovima solfedja ucenici su imali priliku da se bave i tradicionalnim, praznicnim tematikama. Povezivali su likovnu predstavu sa muzikom, razgovarali o nacinima proslavljanja praznika u nasoj zemlji i okruzenju. Koristili smo tehniku usvajanja pesme po sluhu uz tekstualnu prezentaciju na tabli, dok su istovremeno mogli da izraze likovni momenat svog dozivljaja. Ovakav nacin rada smo uocili kod projektnih partnera u Rumuniji koji, prisustvom slikarskog pravca u skoli, mogu transparentno u holu da predstave konkretne rezultate korelacije dve umetnosti.

U cilju širenja diseminacijskih projektnih aktivnosti, održano je više projektnih aktivnosti i van ustanove.

Izveštaj po mesecima:
​ Novembar :
Ugledni cas - Aktivnosti nastave solfeđa: Po povratku iz Rumunije, nastavnica Jelena Nikolić je na časovima solfeđa u osnovnoj muzičkoj školi, prezentovala novu metodologiju rada svojim učenicima. To je pozitivno uticalo na motivaciju u razredu, dovelo do novih ideja i olakšalo postizanje dobrih rezultata. Nakon prilagođavanja novim elementima u nastavi učenici su pokazali dodatnu želju i angažovanje učestvovanjem na školskom takmičenju. Na kraju casa su evaluacijom vrednovali kvalitet prezentovanih metoda.
Decembar:
Ogledni cas- Prezentovan nacin upotrebe novih udzbenika i metodologija kolegama. Zaineteresovani nastavnici su posetili časove nakon čega je sledila diskusija o literaturi, pomoćnim elementima koji omogučavaju bržu realizaciju provere gradiva ili kratkih kvizova ( plastificirani , višenamenski notni sistemi ), metodologiji i iskustvu koje su stekli.
Januar:
Skolsko takmicenje- Ucenici su osvojili dve I i dve II nagrade. Novi nacin rada je obogatio nastavu i olaksao savladavanje gradiva. Ucenici su otvoreni za nove metode i ideje, ohrabreni da probaju izazovne primere iz nove literature. Pokazuju ambiciju da se dalje takmice i rade na svojoj interpretaciji.
Februar:
U drugom polugodištu, od februara meseca, nastavnica Jelena Nikolić nastavlja sa uglednim časovima, ali i radi na korelaciji sa drugim predmetima i aktivnostima koje bi trebalo egzaktno da pokažu koliko je širina koju dobijamo učenjem i iskustvom bitna za održavanje nivoa, tempa i elana kod učenika i nastavnika. Očekivan rezultat je održivost broja upisane dece u narednoj godini, veće angažovanje na dodatnim časovima i vannastavnim aktivnostima. Očekuje se i otvoreniji kontakt nastavnika u želji za saradnjom i razmenom ideja, koja bi mogla da dovede do realizacije novih projekata. Ujedno, sa psihologom skole Svetlanom Aleksic, ucestvuje na cetvorodnevnoj Projektnoj akademiji.
Mart:
Na casovima solfedja ucenici su imali priliku da se bave I tradicionalnim, praznicnim tematikama. Povezivali su likovnu predstavu sa muzikom, razgovarali o nacinima proslavljanja praznika u nasoj zemlji i okruzenju. Koristili smo tehniku usvajanja pesme po sluhu uz tekstualnu prezentaciju na tabli, dok su istovremeno mogli da izraze likovni momenat svog dozivljaja. Ovakav nacin rada smo uocili kod projektnih partnera u Rumuniji koji, prisustvom slikarskog pravca u skoli, mogu transparentno u holu da predstave konkretne rezultate korelacije dve umetnosti.

April : 
Aktivnosti vezane za Uskršnje radionice po dogovoru sa eTwinning partnerima Oana Vasilecki koja nam je bila domaćin i kordinator aktivnosti u Rumuniji. Realizacija planiranih projektnih aktivnosti na časovima solfeđa.

Maj :
Sumiranje finalnih izveštaja; završnih rezultata i uspeha učenika; razgovori sa kolegama o naučenim metodama i tehnikama  i uključivanje Rumunske literature iduće školske godine u naš sistem obrazovanja.
Desiminacija aktivnosti solfedja Slađana Đokić
Aktivnosti su sprovedene u izdvojenom odeljenju Aleksandrovac u nižim razredima Muzičke Škole ,,Stevan Hristić". Primenjena je metoda opažanja tonova, imenovanja i zapisivanja u muzičke diktaktate ili lestvice. 
0 Comments

eTwinning projekat

12/9/2018

0 Comments

 
Etwinning projekti
Picture
Picture
Aktivnosti vezane za eTwinning projekte na strani 
​​

https://live.etwinning.net/projects/project/186387​

Ovaj projekat je samo smernica i upućivanje projektnih partnerima kakve se aktivnosti realizuju u našoj ustanovi i kako primenjujemo stečeno znanje obzirom da nemaju jezičku podršku za prevod dešavanja sa našeg bloga. . 
Uporedo sa ovim projektom na početku mobilnosti oformili smo projekat koji je imao cilj predstavljanje sta sve mozemo uz muziku.


Picture

​Ovaj projekat je nastao kao inspiracija saradnje, razmene, muzičkih iskustva i kao jedan deo КA1 Erasmus + projektnih aktivnosti Muzičke škole. Zbog lakšeg sprvođenja različitih aktivnosti i veće razmene iskustva, u projekat ,, Music school in new dimension of education” u dogovoru sa Oanom Vasilački kordinatorom za Rumunsku školu, uključene su i druge partnerske organizacije, radi veće saradnje kako bi razvile prijateljstvo, širili naše dimenzije škole, učile i koristile nove i / ili inovativne metode i koristile IКT kako bi ispunile različite projektne aktivnosti. Tokom aktivnosti partneri su saznali više o različitim pristupima i u koje svrhe muzika može da bude upotrebljena. Zato i naziv projekta ,, Music combination” Osnovna svrha je da učenici na zanimljiv način doprinesu razvoju znanja i veština učenjem engleskog jezika, razvoju muzičkih sposobnosti kroz različite segmente obrazovanje (formalnog ili neformalnog),stvore sliku o različitim nacionalnim identitetima i kulturama, koristeći IКT
Veze sa rezultatima projekta
​Ovde je link za javni TwinSpace Postoji i puno različitih materijala koji su postavili učenici koji se ne mogu videti u javnoj TwinSpace pa evo username: music.comb password: 123456789
Inspiracija kradicionalnih muzičkih prilika i deo i naše realizacija projektnih aktivnosti dala nam je i naša škola partner iz Rumunije. Prenosimo Vam delić atmosfere.
0 Comments

    Author

    Slađana Đokić

    Archives

    May 2019
    April 2019
    March 2019
    February 2019
    January 2019
    December 2018
    November 2018

    Categories

    All
    Etvining
    Hor
    Menadjmant
    Mobilnost
    Psiholog
    Skola Aktivnosti
    Solfeđo
    Teorija Muzike
    Vannastavne Aktivnosti

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Dešavanja
  • European Development Plan
  • Contact